Čo je to mimotelový zážitok?

Mimotelový zážiťok a astrálne cestovanieMimotelový zážitok, alebo aj astrálne cestovanie, je jav, pri ktorom dochádza k projekcii v reálnom čase blízko fyzického tela. Najčastejšie ľudia pociťujú pocit „opustenia vlastného tela“, keď ležia na posteli a náhle začnú pociťovať celú škálu telesných pocitov ako vibrácie, pocit ťažoby a paralýza. Potom majú jasný pocit oddeľovania sa od fyzického tela a potom sa vznášajú nad posteľou.

Mnohé náuky o snoch, označujú lucídne snívanie ako základný kameň k astrálnemu cestovaniu.
Pri snívaní naše vedomie vstupuje do snového prostredia ktoré je tvorené našim podvedomím. Avšak, naše ľudské vedomie samo o sebe nemôže vstúpiť do sna, potrebuje nosič. Tým nosičom je naše energetické telo, nazývané aj astrálne telo alebo akýsi „energetický dvojník“. Keď sa prebudíme do každodennej reality, jednáme vedome s našim fyzickým telom, keď sa ocitneme v sne, naše vedomie sa ako keby presunie do energetického tela a takto jedná v snovom svete. Po niekoľkých lucídnych snoch, môžeme vyjsť z iluzórneho sna von do skutočných realít, a pritom budeme jednať s tým istým energetickým telom, s ktorým sme jednali aj v snoch.

Čo je to astrálny priestor?

Astrálny priestor je veľmi komplexná záležitosť. Astrálny priestor by som zadefinovala ako súhrn paralelných svetov a vesmírov, ktoré existujú tu a teraz paralelne s našim svetom a vesmírom ale my ich nevnímame. Sú od seba oddelené akousi „bariérou vnímania“. Ak nájdeme prostriedok k prelomeniu tejto bariéry vnímania, dokážeme vystúpiť z časopriestoru našej fyzickej reality a vstúpiť do iných paralelných realít. Nieje to niečo čo som si vymyslela, s teóriou o paralelných svetoch prišla už dávnejšie aj kvantová fyzika, čo znamená že je to matematicky vypočítané.

V astrálnom priestore sú paralelné reality a svety rovnako reálne ako je tento náš svet, ale platia tam úplne iné časopriestorové vlastnosti, to znamená, že môžeme v nejakej paralelnej realite pokojne stráviť aj 2 mesiace a v našej každodennej realite ubehne iba jediná noc.

S našim energetickým telom sa môžeme vybrať do rôznych astrálnych ríš, svetov podobných tomu nášmu, svety iných bytostí, posmrtné ríše, atď. Môže sa nám stať že sa ocitneme na mieste, ktoré je tak vzdialené našej každodennej realite, až sa nám to tam bude zdať totálne absurdné a nebudeme chápať žiadnym procesom, ktoré sa tam dejú.
To je avšak prirodzené, a nemali by sme sa znepokojovať nad tým že niečomu nerozumieme. Náš rozum jednoducho platí iba v našej každodennej realite, na iné reality mnohokrát nestačí a nemáme žiaden iný prostriedok, ktorým by sme mohli rozumieť procesom v iných realitách. Namiesto toho, aby sme sa znepokojovali nad tým, že mnoho vecí ostane pre nás nepochopiteľných, objavujme svety síce neznáme ale pre nás pochopiteľné, aj tak nám nebude stačiť celý jeden život, aby sme preskúmali všetko čo je nášmu vnímaniu dostupné.

Na kurze umenie snívať: mimotelový zážitok vám poskytnem techniky ktoré vám umožnia dostať sa do východiskového bodu, z kade môžete cestovať do paralelných realít, a taktiež si povieme aj o tom ako prejsť z lucídneho snívania, teda zo sna priamo do astrálneho priestoru.

Tags: , ,

Michaela

Zamilovala som sa do Poznania a rozhodla som sa zasvätiť svoj život štúdiu vedomia a kultivácii životnej energie. Už 6 rokov sa aktívne venujem lucídnym snom a rozvoju bdelosti behom spánku a života. So svojimi skúsenosťami a znalosťami z tejto oblasti som sa nedávno rozhodla podeliť aj so širšou verejnosťou, pretože si myslím, že údelom každého človeka je práve rozširovanie vedomia a odhaľovanie tajomstva existencie. “Nejestvuje nič tajuplnejšie ako existencia.„

Comments (1)

  • Avatar

    Rado

    |

    Ahoj Michaela, uz dlhe roky ma zaujima astralne cestovanie, ked som bol mladsi fascinovalo ma to na tolko az som to posivne po veceroch pred spanim skusal ale marne, az jeden vecer sa mi podarilo vidiet sam seba na posteli ako spim, trvalo to asi tak 5-10 s. a potom som sa zlakol a bol som v tele. teraz uz preslo par rokov a ja sa vraciam k tomu spät a chcem sa to uz poriadne naucit, vedela by si mi pri tom pomoct, nejake overene sposoby ?? inac pekna stranka 🙂

Comments are closed